Každá vec, ktorú vyprodukujú včely je úžasná. A jednou z nich je bez akýchkoľvek pochybností včelí vosk. Ten je nielenže jednou zo základných zložiek BajaBee obrúskov, no v domácnosti mu môžete nájsť ešte kadejaké využitie.
Včely vytvárajú vosk ako základ pre štruktúru svojich úľov. Vylučujú ho zo špeciálnych žliaz, následne ho žujú a vytvárajú z neho, s matematickou presnosťou, dokonalý šesť-uholníkový medový plást.
Keď včelári zbierajú med, odstránia z každej tejto 6-uholníkovej bunky viečko, aby sa dostali k medu. Tieto viečka sa roztavia a prefiltrujú, aby sa z nich odstránili nevoskové častice a následne tak vzniká včelí vosk, ktorý má využitie v kozmetickom priemysle.
Výhody včelieho vosku:
- vytvára bariéru, ktorá pomáha udržať vlhkosť v pokožke. Obzvlášť túto vlastnosť v kozmetike oceníte v chladných zimných mesiacoch, a to v krémoch na ruky či balzamoch na pery.
- chráni pokožku pred toxínmi, poskytuje jej ochrannú bariéru a na rozdiel od vazelíny pokožke umožňuje dýchať
- výborne sa hodí do domácej kozmetiky, nakoľko je pri izbovej teplote tuhý a topiť sa začína až pri cca 60 °C
- obsahuje vitamín A, ktorý zlepšuje hydratáciu pokožky a podporuje regeneráciu buniek
Tipy, ako využiť včelí vosk doma
1.Na obnovu voskových obrúskov
Ak už dlhšie pozorujete, že voskové obrúsky prestávajú slúžiť, môžete ich opätovne prevoskovať čistým včelím voskom alebo našou voskovou zmesou – WorkerBee.

2.Už žiadne vŕzganie
3.Sviečky, ktoré majú dušu
Vybrať si sviečku v obchode je síce omnoho jednoduchšie, no podomácky vyrobená sviečka má svoje nezameniteľné čaro. A taká zo včelieho vosku nie je žiadna veda. Potrebujete len vhodnú nádobu, vosk, esenciálny olej a knôt. Ten môže byť pokojne aj drevený, ktorý dlhé zimné večery naplní upokojujúcim praskaním. S nádobou na sviečku môžete pokojne aj experimentovať. Okrem skla vám dobre poslúži aj vysušená polka kôry pomaranča.

4.Topánky do času aj nečasu
5. Dajte voskom po zuboch tvrdohlavému zipsu
6.Domáce voskovky pre deti
